Kako upravljati preseljenjem kancelarije. Selidba firme i kancelarije je ogroman poduhvat, ali on može poboljšati ukupnu produktivnost vašeg poslovanja. Da biste osigurali da tranzicija ide glatko, imajte na umu ove savete:
Prvo, identifikujte ukupne ciljeve koji stoje iza selidbe firme
Pre nego što iskorenite osoblje i počnete da bacate stvari u kutije, odvojite nekoliko minuta da razmislite zašto je selidba neophodna. Da li ste prerasli sadašnji prostor? Da li vam treba nešto što trenutna kancelarija jednostavno ne može da pruži? Dok donosite ove odluke, uverite se da će nova kancelarija zadovoljiti vaše potrebe, omogućavajući kompaniji da nastavi da raste.
Planirajte selidbe u skladu s tim
Iako selidba remeti bez obzira kada se dogodio, idealno je da želite da budete sigurni da će se ova tranzicija odvijati u doba godine kada niste u najstrožim rokovima. Ako imate projekat koji se mora obaviti do 1. februara, verovatno nije pametno preseljavati se u januaru. Razmislite o svom poslu i klijentima i koristite ove faktore da biste zakazali preseljenje. Ovo će vam pomoći da stres smanjite na minimum.
Lako je da haos nastane usred preseljenja kancelarije. Da se ovo ne bi dogodilo, pobrinite se da blisko komunicirate sa svojim osobljem. Trebali bi biti svesni predstojećih rokova. Na primer, ako treba da raščiste svoje stolove do određenog vremena, obavestite to daleko unapred. Ako će računarski sistem kancelarije biti oštećen tokom selidbe, pobrinite se da je ovo potpuno jasno.
Trošite novac na profesionalce za selidbe
Ne samo da biste trebali uložiti u profesionalnu uslugu selidbi da biste obavili posao, već biste možda želeli da razmislite i o angažovanju menadžera projekta koji će vam pomoći da preusmerite svoje poslovanje. Ovo pomaže u sprečavanju da važni detalji propadnu kroz pukotine i sprečava da čitav proces postane glavna glavobolja za vas.